Drevo

Drevo je už od pradávna základným stavebným materiálom. V tomto prípade sú však v hlavnej úlohe drevené fasády domov či chát. Sibírsky smrekovec je jednou z najkvalitnejších drevín na svete vôbec a svojimi vlastnosťami prekonáva tento prírodný materiál množstvo synteticky upravených materiálov. Drevo si svoje využite nájde ako fasádny obklad alebo sa môže objaviť i na terase. Drevené fasádne obklady ponúka takisto výrobca Thermowood. Masívny materiál, ktorý prechádza špeciálnou tepelnou úpravou sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči vlhkosti, vetru i dažďu. Vo všeobecnosti sú drevené fasádne obklady veľmi obľúbené aj medzi stavebníkmi a architektmi. Umožňujú vysokú mieru kreativity a drevené fasádne dosky sa taktiež ľahko opracúvajú.

Naspäť na všetky produkty

Sibírsky smrekovec

Smrekovec pochádzajúci z pohorí Uralu a lesov ruskej Sibíri patrí medzi najkvalitnejšie dreviny. Vyznačuje sa špecifickou štruktúrou a predovšetkým perfektnými mechanickými vlastnosťami. Zároveň vďaka svojim ekologickým vlastnostiam je trvácny, odolný a v stavebníctve veľmi obľúbený.

Otvoriť

Thermowood

Je kvalitný masívny materiál, ktorý je tvorený z veľkej časti borovicou lesnou z fínskych lesov. ThermoWood prechádza špeciálnou tepelnou úpravou. Na základe technologických úprav získavajú drevené obklady zvýšenú odolnosť voči vode, vetru a dažďu. Okrem toho sa predlžuje takisto ich životnosť.

Otvoriť